O MATERIÁLU A TAK

Úvod O MATERIÁLU A TAK

O MĚ A HLAVNĚ O KROUŽKOVÁNÍ 


Technika Chainmaille neboli Kroužkování mě fascinuje a baví už od roku 2014, kdy jsem začala své první nemotorné pokusy o spojování kroužků do různých vazeb. Značka Kouzelné Kroužky pak vznikla v roce 2017 a dnes už má spoustu spokojených zákazníků, kteří se rádi vrací pro originální šperk, doplněk či dekoraci. Přestože bych se svému koníčku chtěla věnovat více, proměňuji se na šperkařku pouze po večerech nebo o víkendech, kdy se svým stánkem v průběhu roku vyjíždím na různé akce v Ostravě a blízkém okolí. Většinu dne mi zabere práce v knihovně, což mě naplňuje bezmála stejně jako kroužkování.

 

Technika kroužkování má kořeny ve středověku, kdy brníři vyráběli kroužkovou zbroj. V každé zemi měli trochu jiný styl, proto existuje například vazba evropská, byzantská, perská nebo třeba japonská. Všechny tyto vazby a k tomu špetka fantazie jsou pro mě skvělým základem k vytvoření originálních kousků.

Používám kroužky z eloxovaného hliníku a díky tomu jsou všechny mé výrobky kouzelně lehoučké, hypoalergenní, můžou do vody a nezčernají ani při každodenním používání.

 

Ráda vytvářím věci, které váš den udělají nevšedním, ať už okrášlíte sebe kroužkovým šperkem nebo svůj domov dekorací z mé dílny. Nebráním se ani nápadům, které chcete prostřednictvím kroužků zrealizovat vy.

 

Kouzelné Kroužky je název, který skvěle vystihuje co všechno se dá z kroužků vykouzlit a eloxovaný hliník, ze kterého jsou všechny moje výrobky zhotoveny.

 

Více o této netradiční technice zjistíte ZDE

 

MATERIÁL KTERÝ POUŽÍVÁM K VÝROBĚ


Eloxovaný hliník je bezolovnatý, neobsahuje rtuť nebo kadmium. Je lehoučký a stálobarevný. Většinou nezpůsobuje alergickou reakci, výjimky však nejsou vyloučeny stejně jako u jiných hypoalergenních kovů jako je např. stříbro.

 

Eloxování (anodizace) je druh chemicko-tepelné povrchové úpravy výrobků z hliníku. Spočívá ve vytvoření ochranné vrstvy na upravovaném povrchu. Tato vrstva již dále neoxiduje, a tím před oxidací chrání i samotný hliník.

Více o eloxování najdete ZDE

 

Složení použitých kroužků – hliník slitina 5356 nebo také A1Mg5 (slitina s hořčíkem kvůli tažnosti). Tento materiál je odolný korozi, částečně i slané vodě. Použití také v potravinářském, lodním, leteckém či automobilovém průmyslu. Složení odpovídá CSN 424415 a evropské normě EN AW 5356 a je plně vytvrzený H18.

 

Nerezová ocel nebo chirurgická ocel je tvrdý a odolný materiál nekoroduje, nečerná a je hypoalergenní. Na komponenty pro výrobu šperků je nejčastěji používaná Nerez-ocelová slitina typu 316L známá jako chirurgická ocel a také Nerez-ocelová slitina typu 304 která má velice podobné složení.

 

Korálky - název je odvozen od přírodního korálu. Korálky mohou být vyrobeny z různých materiálů jako je sklo, akryl, kov, keramika, přírodní minerály a další. Pro svou rozmanitost tvarů a materiálu poskytuje nepřeberné množství variant použití.

 

ÚDRŽBA


Výrobek stačí namočit ve vlažné vodě, napěnit s trochou tekutého mýdla, důkladně opláchnout a vysušit. Nepoužívejte žádné pomůcky (drátěnku, kartáček, houbičku atd.) mohli byste povrch kroužků poškodit. Nepoužívejte agresivní mycí prostředky.


Nevhodné pro děti do 3 let

Copyright 2016 - 2020 © KouzelneKrouzky.cz