O materiálu a tak

Úvod O materiálu a tak

O mě a hlavně o kroužkování. 


Chainmaille neboli Kroužkování mě fascinuje už od roku 2014, kdy jsem začala své první nemotorné pokusy o spojování kroužků do různých vazeb. Přestože bych se svému koníčku chtěla věnovat více, proměňuji se na šperkařku pouze po večerech nebo o víkendech, kdy se svým stánkem v průběhu roku vyjíždím na různé akce v Ostravě a blízkém okolí. Většinu dne mi zabere práce v knihovně, což mě naplňuje bezmála stejně jako kroužkování.

 

Technika kroužkování má kořeny ve středověku, kdy brníři vyráběli kroužkovou zbroj. V každé zemi měli trochu jiný styl, proto existuje například vazba evropská, byzantská, perská nebo třeba japonská. Všechny tyto vazby a k tomu špetka fantazie jsou pro mě skvělým základem k vytvoření množství šperků, doplňků či dekorací.

Používám kroužky z eloxovaného hliníku a díky tomu jsou všechny mé výrobky kouzelně lehoučké, hypoalergenní, nebojí se vody a nezčernají ani při každodenním používání.

 

Ráda vytvářím věci, které váš den udělají nevšedním, ať už okrášlíte sebe kroužkovým šperkem nebo svůj domov dekorací z mé dílny. Nebráním se ani nápadům, které chcete prostřednictvím kroužků zrealizovat vy.

 

Kouzelné Kroužky je název, který skvěle vystihuje co všechno se dá z kroužků vykouzlit a eloxovaný hliník, ze kterého jsou všechny moje výrobky zhotoveny.

 

Více o této netradiční technice zjistíte ZDE

 

 

MATERIÁL KTERÝ POUŽÍVÁM K VÝROBĚ


Eloxovaný hliník je bezolovnatý, neobsahuje rtuť nebo kadmium. Je lehoučký a stálobarevný. Většinou nezpůsobuje alergickou reakci, výjimky však nejsou vyloučeny stejně jako u jiných hypoalergenních kovů jako je např. stříbro.

 

Eloxování (anodizace) je druh chemicko-tepelné povrchové úpravy výrobků z hliníku. Spočívá ve vytvoření ochranné vrstvy na upravovaném povrchu. Tato vrstva již dále neoxiduje, a tím před oxidací chrání i samotný hliník.

Více o eloxování najdete ZDE

 

Složení použitých kroužků – hliník slitina 5356 nebo také A1Mg5 (slitina s hořčíkem kvůli tažnosti). Tento materiál je odolný korozi, částečně i slané vodě. Použití také v potravinářském, lodním, leteckém či automobilovém průmyslu. Složení odpovídá CSN 424415 a evropské normě EN AW 5356 a je plně vytvrzený H18.

 

Nerezová ocel nebo chirurgická ocel je tvrdý a odolný materiál nekoroduje, nečerná a je hypoalergenní. Na komponenty pro výrobu šperků je nejčastěji používaná Nerez-ocelová slitina typu 316L známá jako chirurgická ocel a také Nerez-ocelová slitina typu 304 která má velice podobné složení.

 

Korálky - název je odvozen od přírodního korálu. Korálky mohou být vyrobeny z různých materiálů jako je sklo, akryl, kov, keramika, přírodní minerály a další. Pro svou rozmanitost tvarů a materiálu poskytuje nepřeberné množství variant použití.

 

ÚDRŽBA


Výrobek stačí namočit ve vlažné vodě, napěnit s trochou tekutého mýdla, důkladně opláchnout a vysušit. Nepoužívejte žádné pomůcky (drátěnku, kartáček, houbičku atd.) mohli byste povrch kroužků poškodit. Nepoužívejte agresivní mycí prostředky.


Nevhodné pro děti do 3 let

Copyright 2016 - 2019 © KouzelneKrouzky.cz